Manikúra a pedikúra

Kedy nám nechty na rukách prezrádzajú, že nie sú zdravé?

 

 

 

 
 

 

Prvým signálom, ktorý vysielajú nechty je zmena ich farby. Farba sa mení od žltozelenej až po modrofialovú. Zmena farby nechtu môže znamenať mechanické poškodenie vo forme modriny alebo otlaku. Ak nechty zožltnú alebo majú zelenú farbu, môže ísť o mykózu, ekzém, psoriázu. V niektorých prípadoch môže ísť aj o vážnejší zdravotný problém. Psoriáza a ekzém sú neprenosné choroby, mykóza sa však prenáša spórami. Pri mykóze nechty zapáchajú a lôžko je zapálené. Poznáme aj stav zvaný paronychia, kedy dochádza k zápalu nechtového valu. Zapáli sa kožička okolo nechtu, a to buď vykonaním nesprávnej manikúry, použitím agresívnych dezinfekčných prostriedkov, odtrhnutím kožičky alebo záderom. Pri neliečení tohto stavu môže vzniknúť horšie štádium zvané panarícium,  čiže ťažká forma hnisania. V tomto prípade sa treba zveriť do rúk lekára, kedy môže dôjsť k operácii či odstráneniu celého nechta.

Aké faktory vplývajú na stav nechtov a čo podporuje ich rast a kvalitu?

Kvalitu nechtov negatívne ovplyvňuje v zimnom období nízka konzumácia ovocia a zeleniny, čo vplýva priamo na rast nechtov. Odporúčame preto zvýšiť príjem vitamínov. Z vitamínových doplnkov sa odporúčajú vitamíny B, vitamín D a z minerálnych látok železo a vápnik. Nechty trpia najmä pri práci s čistiacimi prostriedkami, ktoré sú agresívne. Nechtové lôžko nadmerne vysušujú dezinfekcie. V tomto prípade je preto potrebné používať ochranné rukavice a hydratačné krémy. Nechty reagujú aj na choroby v tele,  fajčenie, alkohol a stres. V takomto prípade rastú pomalšie a sú oslabené. Kvalitu nechtov negatívne ovplyvňujú aj redukčné diéty. Ak človek dlhodobo hladuje, organizmus presmeruje všetky živiny najmä do telesných orgánov, teda do srdca, pečene, obličiek a nechtom tak chýbajú potrebné živiny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako sa máme správne starať o nechty, čo si vyžaduje manikúra a kedy zistíme, že ju máme skutočne kvalitne urobenú? 

Samotná manikúra pozostáva z nasledovných procedúr. Prvou je príprava k manikúre. Dôležitou časťou je dezinfekcia nástrojov. Sterilizácia nástrojov ma niekoľko fáz, od mechanickej očisty, cez dezinfekciu a sterilizáciu v teplovzdušnom sterilizátore. Manikérka ma pracovať v jednorazových rukaviciach. Manikérka vizuálne zhodnotí tvar opilovania nechtov. Pri korekcii dĺžky a tvarovaní nechtov je dôležitá správna technika pilníkovania. Jemne ťahy pilníkom robíme v jednom smere. Agresívne pilníkovanie rôznymi smermi poškodzuje nechty. Nesprávna technika spôsobí oslabenie štruktúry  a štiepenie nechtov. Nasleduje odstraňovanie kozičiek bez zastrihnutí a poranení a príprava nechtov na lakovanie. Aby lak dlhšie vydržal, nechtové lôžko má byť dobre odmastené.

Poďme k druhej fáze, kde sa nanáša lak. Na čo sa nesmie zabudnúť, aby bol postup správny?

Lakovanie ma niekoľko fáz. Používajú sa prípravné tekutiny, ktoré pomáhajú lepšiemu priľnutiu gél-laku. Nanáša sa podkladová báza na ochranu a vyrovnanie nechtu, potom farba podľa vyberú zákazníčky a na záver lesklý alebo matný top na vrchné zapečatenie farby. Každá fáza sa necháva vytvrdiť  do UV LED lampy. Nesprávny postup, zlé nanesenie vrstvy a nekvalitné vytvrdenie každej fázy vedie ku krátkej trvácnosti gél-laku. Gél-lakovanie by malo mať trvácnosť tri až štyri týždne. V každom prípade sa treba zveriť do rúk  odborníkovi  na manikúru. V domácom prostredí môžeme nechty ošetrovať krémom a zábalom, prípadne skrátiť dĺžku jemným pilníkom.

Čo by sme mali robiť, aby sme si lak na nechtoch udržali čo najdlhšie?

Lak mechanicky nepoškodzujme, neodlupujme a neodborne neodstraňujme. Okrem toho by sme nemali pracovať s čistiacimi prostriedkami bez ochranných rukavíc.

 

 

SPÁJA TRI INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE

 

Medicinálna pedikúra

Naše nohy sú každý deň podrobené ťažkej záťaži. Chodenie v tesných topánkach, v ktorých sa prsty a nechty nachádzajú v nesprávnej polohe, napomáha k vzniku mozoľov a kurích ôk. Riešiť tieto problémy pomáha medicinálna pedikúra.

Naši odborníci kompetentne a rýchlo riešia uvedené problémy, zároveň Vám poradia ako sa ďalej starať o Vaše nohy. Hladká pokožka na nohách, ľahkosť chôdze – toto budú Vaše nohy cítiť po návšteve u nás.

Ukazovatele k absolvovaniu pedikúry sú nasledujúce:

  • vysušená pokožka, mozole, popraskané nohy a päty
  • zarastené nechty
  • potreba zmäkčiť tvrdú pokožku nôh, odstránenie hyperkeratózy (nadmerné zhrubnutie rohovej vrstvy kože)
  • bradavice alebo kurie oká
  • potreba väčšej starostlivosti o nohy a nechty

 

Thank you for your application!

your application has been accepted, you will be contacted soon