Vákouvá masáž
Prístrojová vákuová masáž sa považuje za jeden z najsilnejších prostriedkov v boji proti celulitíde. Počas 10-15 sedeniach, ktoré prebiehajú 2krát týždenne, mizne asi 3 cm objemu a oblečenie je potrebné o číslo menšie. Súčasne sa telo výrazne spevňuje, je štíhlejšie a pokožka sa mení na mäkšiu a pružnejšiu.
Vákuový masážny prístroj je vybavený špeciálnou časťou obsahujúc regulátor tlaku a kompresor. Masáž sa vykonáva na každej časti tela samostatne. Na začiatku na bruchu, potom na prednej časti stehien, na vrchu a po stranách stehien, následne na zadnej strane stehien a zadku a nakoniec na ramenách a chrbte. Predtým ako odborník začne pracovať s Vašou pokožkou, na časť tela, s ktorou sa bude pracovať, nanesie masážny krém, aby sa hlavička prístroja hladko kĺzala po koži.
Následne sa jemnými, hladkajúcimi pohybmi a pohybmi, ktorými sa tlačí na pokožku, rozohrievajú tkanivá (intenzívnosť a výber pohybov – v závislosti od zóny, s ktorou pracujeme). Po tomto úkone sa začína práca s prístrojom. Počas procedúry sa hlavička prístroja pohybuje po tele tak, akoby nasávala kožu. Pohyby môžu byť priamočiare, kruhovité, v smere lymfatických uzlín a proti nim. Po ukončení masáže prístrojom, masér upokojuje pokožku rukami.
Anticelulitídová vákuová masáž nie je typom masáže, pri ktorej je možné si oddýchnuť a zaspať. Počas procedúry môžete pocítiť bolesť, ktorá je tým silnejšia, čím vyšší stupeň celulitídy máte a celkovo zhoršenú výkonnosť tela. Po masáži je výrazná svalovica, vďaka čomu je najbližšie sedenie zvyčajne viac bolestivé. U niektorých ľudí sa dokonca môžu objaviť modriny.
Neskôr si telo zvykne a už tak bolestivo nereaguje na procedúru. Odhliadnuc od nepríjemných momentov, anticelulitídová vákuová masáž má vynikajúci účinok, rozohrieva svaly, zmäkčuje tkanivá, prináša prílev dobrej energie. Už po prvej procedúre pocítite efekt masáže. Môžete sa dokonca cítiť, že Vám je Vaše oblečenie a obuv voľnejšie.
Kontraindikácie masáže:
- pri ochorení zrážania krvi (trombocytopenická purpura)
- so zvýšenou opatrnosťou pri citlivej pokožke
- počas tehotenstva a prvé dva mesiace po pôrode, keď je hladina hormónov veľmi vysoká
- pri gynekologických problémoch v pokročilom štádiu
- pri akútnych infekčných ochoreniach s horúčkou a príznakmi silnej intoxikácie
- pri kožných ochoreniach (ekzémy, erysipel, psoriáza)